Pochodzenie nazwiska Abades

Pochodzenie Abades

Szlachetny rodowód Opatów lub Opatów, wszystkich z jednego, wywodzi się od Lorda Vizcaya. Główny dom znajdował się w dolinie Gordejuela, w Las Encartaciones de Vizcaya.

Potomkami tego rodu byli Castro-Abadowie oraz założyciele posiadłości Treviño w kościele Marín, zwanym Santa María, położonym w królewskiej dolinie Léniz (Guipúzcoa); w gminach Dima i Ceánuri (Vizcaya); w mieście Guevara (Alava) i w mieście Huermeces (Burgos).

Z tych losów wyłonili się założyciele różnych gałęzi nazwiska Abad, rozprzestrzeniających się w różnych regionach Hiszpanii i obu Ameryk.

Jednym z prymitywnych samców linii Abad, który pochodził z głównego domu doliny Gordejuela w Vizcaya, był Martín Fernández Abad, znany jako Calagurra. Do Castilla la Nueva przybył z okazji podboju Aurelii, której granice w tamtym czasie graniczyły z Peralesem, Tielmesem i Carabañą do Complutense oraz przez Ocaña i Villarrubia do Oretanos, gdzie założył Casa y Rama. Jego spadkobiercami byli jego wnukowie Sancho Abad, którzy osiedlili się w Ocaña, i Martín Fernández Abad, drugi mianowany lordem Castellanos, dziś Vega del Colmenar, który zaryzykował ziemie Aranjuez.

Ten władca Castellanos miał synów Fernanda, który był głównym dowódcą, i Rodrigo, ojca Gonzalo, Estefanii i Sanchy.

Jego kuzyn, również Martín Abad, trzeci od nazwiska, był bogatym człowiekiem i pierwszym kanclerzem Kastylii. Kanclerz ten miał dwoje dzieci, Fernána i Juana Abada. Bratem tego kanclerza był także bogaty człowiek z Kastylii w 1167 r. oraz bratankowie Fernando Martínez de Fita, Alcaide z Toledo i García Martínez de Cerezo, burmistrz królowej Doña Leonor.

Gonzalo Abad, syn Rodrigo, a tym samym wnuk Martína Fernándeza Abada, pana Castellanos, udał się do Asturii i założył oddział w tym regionie.

W mieście Grandas ludzie tego rodu przez kilka stuleci żyli według swoich rejestrów.

Potomkowie opatów Asturii przenieśli się później do Burgo i przyjęli imię González Abad.

Jerónimo de Villa stwierdza w swoich „Wybitnych rodach”, że ci González Abad z Asturii również przenieśli się do Bierzo (León).

Pan Castellanos, Martín Fernández Abad, przeniósł się do Aragonii w 1167 roku, aby służyć pod rozkazami wielkiego monarchy Don Alfonsa II Pobożnego, i otrzymał w nagrodę od Jaca kilka posiadłości w dolinie Tena w górach, gdzie założył swój dom (miejsce Barca Pollera) i wyróżnił siebie i swoich następców umiejętnościami wojskowymi.

W latach siedemdziesiątych XVI wieku potomek poprzedniej linii, Martín Abad, z posiadłości Tena Valley, przeniósł się do Loporzano, aby poślubić Maríę Allué, siostrzenicę Mosena Luisa de Allué, księdza Loporzano. Małżonkowie ci wznieśli własny dom i udowodnili swoją infanzion jako Infanzones przed opatem królewskiego klasztoru w Montearagón, który był doczesnym władcą wspomnianego miasta Loporzano, z którym byli razem ze swoimi dziećmi Martínem, Pedro i Bernardo.< /p>

Pierwszy, Martín, po śmierci rodziców nadal zarządzał majątkiem i majątkiem w Loporzano; poślubił Juanę de Franco, córkę Infanzone o imieniu Franco z tego miasta. Z tego małżeństwa wyłonił się kolejny Martín, członek rodziny Świętej Inkwizycji. Ożenił się z Juaną de Casbas, z którą miał dzieci. Najstarszy syn, Martín Juan, który całe życie mieszkał w Loporzano i zarządzał gospodarstwem, był mężem Marii Seral, również córki Infanzones. Mieli Juana Martína, Licenciado Pedro Abada i Josefa Abada jako dzieci. Najstarszy z nich, Juan Martín, nadal prowadził dom i cieszył się przywilejami i zwolnieniami innych Infanzones, i poślubił Anę Maríę de Ciria. Byli rodzicami Martina i Lorenzo. Martin nadal posiadał dobra i przywileje swoich rodziców, a także swoich dzieci i potomków, ale dom zaczął tracić bogactwo i wpływy, a dom, który zachował się do dziś z tarczą na drzwiach, przeszedł w ręce innych właścicieli.< /p>

Lorenzo Abad y Ciria, brat poprzednika, jako młody człowiek przeniósł się do miasta Alagón, aby tam walczyć i zbudował nowy dwór, przyczepiając do fasady herby opatów Loporzano, ale z wariacją które wyjaśnimy później.

To był rodowód tej rodziny, która nie ma już swojej siedziby w Alagón, ale dom i tarcza na fasadzie nadal istnieją.

Opaci z Ayerbe (Huesca) wywodzą swoje pochodzenie od opatów z Loporzano w następujący sposób: Pedro Abad y Allué, brat wspomnianego Martína, jako młody człowiek przeniósł się z Loporzano do Ayerbe, gdzie poślubił Orosię Nadal, z z którego narodziło się konsorcjum Pedro i Salvador. Pedroodziedziczył dom od rodziców i poślubił Catalinę Marzal. Byli to rodzice Juana, który jako dziecko przebywał w Ayerbe i przejął po rodzicach władzę i przywileje. Ożenił się z Marią Garcés i miał czworo dzieci: Juana Martína, Tomása, Juana i Domingo. Najstarszy syn pozostał w Ayerbe, a pozostała trójka wyjechała, by walczyć w okolicznych miejscowościach, przez które to nazwisko się rozprzestrzeniło. Salvador Abad y Nadal, brat wspomnianego Pedro, również ożenił się z Juaną Lués w Ayerbe i byli to rodzice Juana, który również ożenił się we wspomnianej miejscowości, pozostawiając do dziś swój własny dom swoim dzieciom i potomkom, co oznacza, że ​​tam to dwie gałęzie Opata w Ayerbe, które choć utraciły już swój związek, nadal pochodzą z tego samego rodu.

Istnieje również linia rodu Abad, której jednostki nazywane są Abbad, jak na przykład ci z Estadilla w Aragonii; ale te, o których teraz mówimy, pochodzą z Vizcaya, z głównym domem w kościele Ceánuri, a ich herb znacznie różni się od wszystkich pozostałych.

Z domu założonego w 1167 roku w dolinie Tena w górach Jaca przez Martína Fernándeza Abada, pana Castellanos, przybył Pedro Abad, którego wysłał na jego koszt opat i mnisi z klasztoru Ripoll, który przewodził jednej trzeciej wojska na podbój Walencji. Był także jednym z tych, którzy podbili Alcoy w 1255 roku, gdzie zostało ono odziedziczone i rozprzestrzeniło jego potomków w miastach Muro, Xàtiva, Elda i Novelda.

Palmerio Abad również pochodził z posiadłości Tena Valley, który za czasów króla Aragonii Don Pedro założył domy obu Sycylii. Jego potomek, Pedro Abad, zmarł w Neapolu, piastując szanowane stanowiska w służbie królewskiej.

W prowincji Kantabria istniały także starożytne linie linii opatów w Cueto, Viaña (dolina Cabuérniga) i Santoña, a także w La Rioja.

Z tego rodu pochodził fra Matías Abad, franciszkanin, który około 1650 roku został stracony przez Indian Choco w pobliżu rzeki San Francisco de Atrato w dystrykcie miasta Antioquia.

Był górnikiem srebra w siedzibie kopalni Santa Ana w regionie miasta Mariquita i rozczarowany marnościami świata został mnichem w 1631 roku.

Ojciec Matías Abad, urodzony w miejscowości Cueto w prowincji Kantabria, był prawowitym synem Toribio Abada i Cataliny de la Higuera. Jego doczesne szczątki znajdują się w głównej kaplicy klasztoru San Francisco w mieście Kartagena.

Potomkiem opatów z prymitywnego miejsca w górach Burgos, w miejscu Huermeces, była Melchora Abad, która poślubiła Francisco Péreza, obu mieszkańców Ezcaray i jego wioski Turiza.

Mieli kilkoro dzieci. Najstarszy syn, Andrés Pérez Abad, 23 lutego 1808 roku zdobył dla siebie i swoich braci dekret królewski w Kancelarii Królewskiej w Valladolid, potwierdzony przez Manuela Estradę i napisany przez Pedro de Zarandona y Balboa, sekretarza Izby, przez zarządzenie i zatwierdzenie burmistrza Vizcaya, sporządzone i zawarte w mieście Ezcaray w dniu 25 kwietnia tego samego roku, a opublikowane 1 maja następnego roku, kiedy ratusz i sąsiedzi zebrali się jak zwykle, a kopia była przechowywana w akta na podstawie zeznań z dnia 2, poświadczonych przez notariusza Basilio de Mata.

Andrés Pérez Abad poślubił Sinforosę Urizarúę i z tego małżeństwa wyłonił się Julián Aquilino Pérez Urizarúa, Wielki Krzyż Isabel la Católica i Carlosa III oraz delegat Korpusu Szlachty Madrytu.

U różnych szlachciców mówi się, że opaci Aragonii i Walencji, gdy mówili o tym nazwisku, zaczęli ubierać się na czarno i nazywać siebie opatami z powodu nieszczęśliwej śmierci krewnego, przestając używać przyniesionego przez siebie nazwiska na jakiś czas. Dlatego nazwiska Abad i Abades są takie same.

Źródła:

1. Salazar y Castro, Luis de. „Nobleza Española: Grandeza Inmemorial 1520.” Madryt, 1916.

2. López de Marcano, Antonio. „Libro de Oro de la Nobleza de Aragón.” Tom. III, Walencja, 1700.

 1. Hiszpania Hiszpania
 2. Brazylia Brazylia
 3. Argentyna Argentyna
 4. Filipiny Filipiny
 5. Wenezuela Wenezuela
 6. Kanada Kanada
 7. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 8. Indie Indie
 9. Chile Chile
 10. Meksyk Meksyk
 11. Malezja Malezja
 12. Niger Niger

Historia nazwiska Abades jest zarówno różnorodna, jak i intrygująca. Wkraczając na teren jego pochodzenia, znajdujemy wiele ścieżek do zbadania. Od analizy etymologicznej, która ujawnia wskazówki na temat jego językowych korzeni, po fascynujące rozmieszczenie geograficzne, które prowadzi nas do prześledzenia jego pochodzenia w różnych zakątkach świata.

Ponadto nie możemy ignorować kontekstu historyczno-kulturowego, w którym nazwisko Abades pojawiło się po raz pierwszy. Każda informacja, każdy szczegół stanowi element układanki, jaką jest genealogia Abades, nazwiska skrywającego sekrety i zagadki, które czekają na odkrycie.

Abades i jego fascynująca historia

Nazwiska były nieodłączną częścią tożsamości ludzi na przestrzeni dziejów. W szczególności Abades ma wyjątkową historię, która odzwierciedla różnorodność i złożoność ewolucji nazwisk w różnych kulturach i cywilizacjach. Pierwotnie Abades był niczym więcej niż prostym identyfikatorem używanym ze względów praktycznych lub symbolicznych. Z biegiem czasu imię to stało się dziedzictwem przekazywanym z pokolenia na pokolenie, stając się integralną częścią tożsamości osób noszących nazwisko Abades.

Rozszyfrowanie zagadki nazwiska Abades z perspektywy etymologicznej

Odkrywanie etymologii nazwiska Abades oznacza zanurzenie się w fascynujący świat języka i historii. Każde nazwisko ma niepowtarzalną historię i znaczenie, które mogą ujawnić wskazówki dotyczące przodków, którzy je nosili. Niektóre nazwiska mają swoje korzenie w starożytnych tradycjach i zwyczajach, inne zaś mogą być związane ze specyficznymi cechami ludzi, którzy je nosili. Krótko mówiąc, każde nazwisko jest jak językowa zagadka, która w zaskakujący sposób łączy nas z naszą przeszłością.

Odkrywając fascynujący świat nazwy Abades, wyruszamy w podróż w czasie i przestrzeni. Etymologia Abades ujawnia wskazówki dotyczące jego pochodzenia, ale także konfrontuje nas z wyzwaniami ewolucji językowej i adaptacją obcych nazwisk.

Ważne jest, aby zrozumieć, że znaczenie Abades wykracza poza jego etymologiczne korzenie. Aby naprawdę zrozumieć jego istotę, musimy wziąć pod uwagę jego kontekst kulturowy i geograficzny, a także dynamikę mobilności i migracji, które kształtowały różne gałęzie rodziny Abades na przestrzeni dziejów.

Rozmieszczenie geograficzne: badanie pochodzenia Abades

Odkrycie geograficznego pochodzenia nazwiska Abades zanurza nas w historię i łączy z korzeniami rodziny. Obecne rozmieszczenie osób o nazwisku Abades może ujawnić fascynującą panoramę migracji i osadnictwa na przestrzeni różnych epok. Koncentracja Abades na niektórych obszarach geograficznych sugeruje głębokie i głębokie korzenie w tych ziemiach. Z drugiej strony brak obecności Abades w niektórych miejscach wskazuje, że może to nie być miejsce pochodzenia i że przybycie osób o tym nazwisku wynika z nowszych przemieszczeń.

Tajemnice nazwiska Abades i jego związek z przeszłością

Zanurzenie się w kontekście historycznym i kulturowym, w którym nazwisko Abades pojawiło się po raz pierwszy, jest jak otwarcie kufra rodzinnych tajemnic. Każde nazwisko jest wspólnym wątkiem, który prowadzi nas przez pokolenia, ujawniając nie tylko tożsamość tych, którzy je nosili, ale także okoliczności towarzyszące ich życiu. Abades w swojej pozornej prostocie kryje za sobą świat znaczeń i tradycji, które przetrwały przez lata.

Należy zauważyć, że Abades nie powstał po prostu jako arbitralna etykieta, ale raczej jego pochodzenie sięga potrzeby wyróżnienia i zachowania dziedzictwa wybitnej rodziny szlacheckiej. Istnieją natomiast nazwiska, których pochodzenie wynika ze względów podatkowych lub prawnych, co rzutuje na zupełnie inną perspektywę.

W ten sposób historia Abades odsłania nam złożoność i niuanse kontekstu społecznego, w którym powstało, pokazując, jak różne społeczeństwa doświadczyły ewolucji i konsolidacji nazwisk w różny sposób na przestrzeni czasu.< /p >

Badanie pochodzenia Abades

Aby odkryć tajemnicę nazwiska Abades, należy zanurzyć się w morzu informacji, począwszy od starożytnych zapisów po nowoczesne technologie. Historycy i genealogowie mogą znaleźć ważne wskazówki w tak różnorodnych dokumentach, jak spisy ludności, akta parafialne i akta sądowe, które ujawniają początkowy wygląd Abades i jego ewolucję na przestrzeni wieków. Zastosowanie badań genetycznych i genealogii molekularnej zrewolucjonizowało sposób, w jaki badamy pochodzenie i rozprzestrzenianie się nazwiska Abades, rzucając światło na dziedziczenie i powiązania rodzinne, które przekraczają bariery czasu.

Powody, dla których warto odkryć przeszłość Abades

Odkrywanie pochodzenia nazwiska Abades może być fascynującą podróżą, która pozwala nam zrozumieć historię naszej rodziny i poznać nasze korzenie. Od odkrycia geograficznego pochodzenia naszych przodków po zrozumienie tradycji i zwyczajów, które naznaczyły naszą rodzinę – znajomość przeszłości Abades może dać nam wyjątkową perspektywę na naszą tożsamość.

Eksploracja emocjonalna i więź z Abades

Zanurz się w historiach rodzinnych Abades

Odkrycie historii nazwiska Abades może otworzyć drzwi do świata pełnego doświadczeń i emocji, pozwalając ludziom głębiej połączyć się ze swoimi korzeniami i wzmocnić poczucie tożsamości.

Odkrycie istoty siebie

Odkrywanie tła i historii Abades może wzbogacić więź i autentyczność osoby o imieniu Abades, dając jej lepszy wgląd w jej dziedzictwo kulturowe.

Odkrywanie korzeni Abades to wkraczanie w świat historii i tradycji

Refleksje na temat mobilności człowieka i odporności grup społecznych

Zagłębienie się w badanie nazwisk takich jak Abades, różniących się od naszego, daje nam możliwość lepszego zrozumienia przepływów migracyjnych, przemian w społeczeństwie i rozproszenia społeczności etnicznych w czasie i przestrzeni.

Docenianie różnorodności kulturowej

Zanurzanie się w historię nazwisk takich jak Abades sprzyja lepszemu zrozumieniu i docenieniu różnorodności kulturowej, która wzbogaca nasze społeczeństwa. Od czasów starożytnych nazwisko Abades pojawiało się i ewoluowało, odzwierciedlając wielość tradycji i zwyczajów, które kształtowały je przez pokolenia.

Odkrywanie powiązań między osobami o nazwisku Abades

Wzmacnianie społeczności poprzez połączenie

Odkrywanie powiązań istniejących z innymi osobami o tym samym nazwisku Abades może zaowocować budowaniem silnych i znaczących więzi społecznych. Nawiązywanie relacji opartych na więzach historycznych lub rzekomych więzach rodzinnych może wzbogacić życie tych, którzy uczestniczą w tym poszukiwaniu wspólnych więzi.

Wspólne badania historii rodziny

Osoby zainteresowane poznaniem historii nazwiska Abades mają możliwość połączenia się we wspólnym wysiłku, aby dowiedzieć się więcej o swoich korzeniach rodzinnych. Dzieląc się znaleziskami, dokumentami i zasobami, możecie wspólnie wzbogacić zbiorową wiedzę na temat swojej genealogii i być może odkryć fascynujące historie, które pozostawały ukryte przez pokolenia.

Odkrywanie świata genealogii

Odkrywanie tajemnic nazwiska Abades

Zagłębianie się w historię rodziny i poszukiwanie pochodzenia nazwiska Abades może być fascynującym i otwierającym oczy doświadczeniem. Ciekawość poznania naszych korzeni i zrozumienia, skąd pochodzimy, jest podstawową częścią naszego rozwoju osobistego i edukacyjnego.

Dywersyfikacja możliwości wyszukiwania

Badanie rodowodu nazwiska Abades ma możliwość poszerzenia i zróżnicowania swoich umiejętności wyszukiwania, eksplorowania różnych źródeł informacji i doskonalenia zdolności do krytycznej analizy w procesie odkrywania.

Dziedzictwo i ochrona pamięci historycznej o Abades

Zapis dziedzictwa przodków

Śledzenie i rejestrowanie historii rodu nazwisk Abades to sposób na zachowanie pamięci rodzinnej dla przyszłych pokoleń, gwarantujący trwałość historii, zwyczajów i wyczynów.

Badanie przeszłości

Zanurzanie się w przeszłości Abades pozwala ludziom wzbogacić globalne zrozumienie historii ludzkości, jej przemieszczeń i przemian kulturowych, które z biegiem czasu ukształtowały nasz świat.

Odkrywanie tajemnicy Abades

Krótko mówiąc, ciekawość pochodzenia Abades wynika z połączenia indywidualnych dociekań, korzeni kulturowych i historycznych oraz chęci odkrycia i zachowania rodzinnego dziedzictwa Abades. Ta ekscytująca podróż dociekań nie tylko wzbogaca osobistą mądrość, ale także przyczynia się do szerszego zrozumienia wspólnej historii ludzkości.

 1. Abadez
 2. Abdes
 3. Abadias
 4. Abdis
 5. Abdus
 6. Abudas
 7. Abdek
 8. Abats
 9. Abbadessa
 10. Abdous
 11. Aboites
 12. Aboytes
 13. Abts
 14. Abdias
 15. Abdk
 16. Abudoj
 17. Abdz
 18. Abbots
 19. Abbotts
 20. Abdeslam
 21. Abitz
 22. Aptaker
 23. Aubets
 24. Avdic
 25. Abdeslem
 26. Abidjan
 27. Abdić
 28. Abdiji
 29. Abdagic
 30. Aftis
 31. Abadjian
 32. Abetz
 33. Abatcha
 34. Abdiaj
 35. Avtzis
 36. Aftiss
 37. Abatecola
 38. Abatucci
 39. Abdeselam
 40. Abdeslami
 41. Abdikadir
 42. Abdoussi
 43. Aboitiz
 44. Apitz
 45. Apodaca
 46. Apodaka
 47. Abdesslam
 48. Avetik
 49. Abdesslem
 50. Abdesamad