Pochodzenie nazwiska Abadam

To interesujące nazwisko ma dwa możliwe starożytne źródła. Po pierwsze, może mieć pochodzenie anglosaskie sprzed VIII wieku i wywodzić się od nazwy lokalizacyjnej Badham, pomniejszego miejsca w West Midlands w Anglii. Tłumaczenie pochodzi od imienia „Beada” plus „szynka”, oznaczające gospodarstwo lub osadę. Po drugie, może to być walijska forma imienia „Adam”, z przedrostkiem „ab” oznaczającym „syn” i odpowiednikiem szkockiego „Mac”. Adam nie został odnotowany w Wielkiej Brytanii przed inwazją Normanów w 1066 r., Kiedy krzyżowcy przywieźli go po powrocie z Ziemi Świętej.

Oryginalne nazwisko to XIII wiek (patrz poniżej), podczas gdy odmiany obejmują Badam, Baddam i Abadam. Nagrania kościelne zaczerpnięte z oficjalnych rejestrów obejmują ślub Mary Baddam z George'em Hunterem 1 sierpnia 1597 w St. Mary Abbots w Kensington oraz chrzest Alice Badham 1 marca 1584 w Upper Arley, Worcestershire. 20 maja 1735 roku, za panowania króla Anglii Jerzego 11, Josiah Abadam poślubił Ann King w kościele St Katherines by the Tower (w Londynie), podczas gdy 4 października 1739 roku Josiah Abadam, uważany za jego brata, poślubił Susan maja w St Dunstans na wschodzie, Stepney. Herb nadawany imiennym ma herb złotego pola, na czerwonym krzyżu pięć złotych ostrogów rycerskich. Herbem jest orzeł z dwiema srebrnymi głowami naładowanymi na piersi czerwonym saltire. Pierwsza zarejestrowana pisownia nazwiska rodowego to Hoel de Adam, datowana na 1255 r., w „Hundred Rolls of Shropshire”, za panowania króla Henryka 111, znanego jako „Francuz”, 1216 - 1272 Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Kamerun Kamerun
 2. Filipiny Filipiny
 3. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 4. Nigeria Nigeria
 5. Iran Iran
 6. Indie Indie
 7. Mariany Północne Mariany Północne
 8. Australia Australia
 9. Arabia Saudyjska Arabia Saudyjska
 10. Afganistan Afganistan
 11. Guam Guam
 12. Papua-Nowa Gwinea Papua-Nowa Gwinea

Nazwisko Abadam. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska abadam jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia abadam. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska abadam, a oprócz pierwotnych miejsc abadam, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku abadam.

Nazwisko Abadam na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak abadam stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Mobilność osób noszących nazwisko abadam sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Abadam

Historyczna podróż nazwiska abadam można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska abadam są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska abadam, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska abadam lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia abadam.

Znaczące postacie o nazwisku Abadam

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku abadam, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Nazwisko takie jak abadam może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom.

Nazwisko Abadam i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska abadam. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska abadam, jak również wielu innych nazwisk.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia abadam, a także nazwisk ogólnie.

 1. Apadam
 2. Abaden
 3. Abadin
 4. Abdan
 5. Abdom
 6. Abadiano
 7. Abden
 8. Abdin
 9. Abdon
 10. Abedin
 11. Abidin
 12. Avadani
 13. Abitan
 14. Abuden
 15. Abtan
 16. Abdane
 17. Abadinas
 18. Abutan
 19. Abiden
 20. Abdeen
 21. Abdena
 22. Abdoun
 23. Abidine
 24. Abiodun
 25. Abutin
 26. Aftanas
 27. Avadanei
 28. Avedian
 29. Avedon
 30. Abdona
 31. Abittan
 32. Abadonio
 33. Abeidna
 34. Avitan
 35. Abbedin
 36. Abedini
 37. Aviydan
 38. Apatang
 39. Abedinaj
 40. Abdony
 41. Abtin
 42. Abdine
 43. Abatini
 44. Abedanck
 45. Abdanur
 46. Avadanii
 47. Abdenbi
 48. Abdinga
 49. Abdoune
 50. Abdouni